معرفی کانون

کانون معماران و شهرسازان جوان به عنوان تشکلی فراگیر جهت جذب و تجمع تمامی جوانان معمار و شهرساز ایرانی و حفظ ارتباط هرچه بیشتر با اعضاء برای ایجاد بیشترین توان در فعالیت­ های اجتماعی و حرفه ­ای تشکیل شده است.

گوهر این تشکل، مسائل مربوط به معماری و شهرسازی و جوانان معمار و شهرساز است. در این تشکل همگی اعضاء حقوق یکسان دارند.

بالا بردن فرهنگ عمومی جامعه در زمینه معماری و شهرسازی و ارتقای­ شأن حرفه ­ای معماران و شهرسازان جوان و معرفی توانایی­ های آنان به جامعه از جمله اهداف کانون معماران و شهرسازان جوان خواهد بود.

بدین منظور در تلاش هستیم با توکل به ذات اقدس باریتعالی و با هم­ اندیشی و بهره ­گیری از دانش و هنر بزرگان، فرهیختگان و استادان رشته­ های معماری و شهرسازی و با یاری هنرآموزان، دانشجویان و دانش ­آموختگان جوان در قالب مجموعه­ ای هدفمند و منسجم، با امکانات و تجهیزات مناسب در سی و یک استان و بیش از شصت شهر بزرگ کشور گام ­های مهم و موثری در این زمینه برداریم.

دستیابی به آرزوی مشترکی که در ابتدای راه حصول آن قرار داریم، نیازمند قدم ­های بلند و همکاری همه حرفه ­مندان به ویژه معماران و شهرسازان جوان سراسر کشور است.

به امید روزی هستیم که کانون معماران و شهرسازان جوان، خانه همه جوانان معمار و شهرساز ایرانی در سراسر جهان و یکی از معتبرترین پایگاه­ های فعالیت­ های اجتماعی برای اعتلای حرفه معماری و شهرسازی باشد.